خانه / Vip / شیرینی عروسی

شیرینی عروسی

شیرینی عروسی در عروسي يکي از بزرگ ترين مجالسي است که به جرئت ميتوان گفت در تمام دنيا وجود دارد. از هر قشر در هر جامعه اي از پولدار ترين افراد گرفته تا فقير ترين افراد هميشه براي مراسم ازدواج شان در باغ تالار شوق و ذوق داشته و دوست دارند همه چيز تا حدامکان به بهترين شکل ممکن باشد. اما اگر شما تا حدي دقت کنيد متوجه مي‌شويد که هر مراسم عروسي با مراسم ديگر متفاوت است و اين تفاوت ناشي از فرهنگ ها و وضعيت مالي متفاوت افراد است. در بسياري از مجالس عروسي افراد رسم و رسومات عجيب و غريبي دارند مانند مراسم ازدواج اديان مختلف همانند بودائيان و زردشتيان و… و بسياري از مردم کشورهايي مانند هندوستان، اندونزي و..

شیرینی عروسی
شیرینی عروسی

شیرینی عروسی اما برخي از آداب و رسوم هايي وجود دارند که اصولا در همه کشور ها تا حدودي يکسان است مانند پذيرايي از مهماناني که براي مجلس ازدواج مي آيند. زماني که افراد اقدام به برگزاري مجلس عروسي ميکنند حتما از خوراکي هايي براي پذيرايي از مهمانان خود استفاده ميکنند که يکي از اين خوراکي هاي پر طرفدار که در اکثر کشور ها از آن در مجلس عروسي شان وجود دارد شيريني است. شیرینی عروسی نمادي از آن است که براي افرادي که صاحب مجلس هستند اتفاق بسيار خوبي افتاده است به همين علت آن ها با پذيرايي همراه با شيريني از مهمانان خود اين اتفاق خوب را جشن گرفته و افرادديگر را با خود در شادي شان سهيم ميکنند. حال امروزه اهميت اين موضوع بخصوص در کشور ما به اوج خود رسيده است و تقريبا شما در هرمجلس عروسي که وارد شويد با شيريني هايب که از آن به عنوان وسيله پذيرايي استفاده مي شود مواجه مي شويد.

حال نکته مهم آن است که ما چگونه بايد شیرینی عروسی هاي مناسبي را براي پذيرايي از مهماناني که براي مراسم ازدواج ما حضور پيدا کرده اند و در شادي ما شريک شده اند انتخاب کنيم؟
اصولا در کشور هاي سنتي مانند ايران افرادي که سن دارتر از بقيه هستند و نسبت نزديکي با عروس ويا داماد دارند تدارکات پذيرايي را فراهم مي‌کنند و اين کار اصولا بر عهده پدر عروس و يا پدر داماد است. اين افراد ميتوانند بر اساس تجربه هايي که دارند و در تمام عمرشان به مجالس مختلف عروسي رفته اند افدام به تهيه ي شيريني مناسب کنند. اگر خودشان قنادي مناسبي را مي شناسند که قبلا از اين قنادي استفاده کرده اند و عالي بودن آن را تأکيد مي‌کنند ميتوانند شيريني عروسي را نيز از همان مکان سفارش دهند. شیرینی عروسی حال اگر جايي را نمي شناسند که براي پختن مکاني مناسب باشد بهتر است از افراد ديگر کمک حاصل کنند.

يکي از کساني که مي‌تواند ياري اين امر باشد مسئول پذيرايي خود سالني است که قرار استطدز آنجا مراسمتان را اجرا کنيد زيرا اين فرد کار اصلي اش برگزاري هرچه بهتر تدارکات مراسم عروسي است پس قطعا کساني را مي شناسد که بتوانند ياري فرد در اين زمينه باشند. از طرفي اگر در فاميل شما فردي به تازگي ازدواج کرده است و شما از شیرینی عروسی هايي که در مراسم ازدواجش وجود داشته ميل کرده ايد و بسيار مورد پسندتان بوده است، مي‌توانيد جوياي آن باشيد که اين شيريني ها را از کجا تهيه کرده اند و شما هم از آن مکان شيريني هاي مراسم را تهيه کنيد.


نکته ديگر که در انتخاب مناسب بسيار مهم است آن است که شما بايد در اصطلاح تر را انتخاب کنيد. زيرا اين براي مراسم هاي شادي بسيار مناسب هستند و نشان‌دهنده‌ي آن هستند که اين مراسم، مراسمي بسيار شاد و مهم است. پس در خريد مراسم خود تمام سعي تان را انجام دهيد که شیرینی عروسی هاي خامه اي و تر را انتخاب کنيدتا علاوه بر آنکه پذيرايي تان بسيار عالي باشد مهمانان نيز بسيار از خوردن اين شيريني ها لذت ببرند.

اميدواريم مطالب گفته شده براي تهيه‌ي هرچه بهتر شیرینی عروسی هاي مجلس عروسيتان مفيد واقع شده باشد.

  • - 3
3
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)

حتما ببینید

مراسم عروسی

مراسم عروسی تا به حال به اين فکر کرده ايد که در طول عمرتان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *