خانه / Vip / سفره عقد ساده

سفره عقد ساده

سفره عقد ساده روز عروسي براي همه ي ما انسان، روز بسيار با ارزش و خاصي در باغ تالار محسوب مي‌شود. همه ي انسان ها از سال ها قبل از وقوع اين اتفاق برنامه هاي زيادي را در ذهن خود پرورش مي‌دهند و دوست دارند که همه چيز در اين روز خاص بهترين شکل ممکن باشد يکي از ابتدايي ترين و مقدمه ي برگزاري مراسم ازدواج است. بسياري از افراد و عروسي شان را در يک روز برگزار مي‌کنند و افراد ديگر خواهان آن هستند که ابتدا مراسم سفره عقد ساده را برگزار کرده و سپس مراسم عروسي خودرا در مکاني مانند تالار و باغ و.. برگزار کنند.

سفره عقد ساده
سفره عقد ساده

امروزه محضر هايي براي ثبت ازدواج وجود دارند که خود داراي سفره عقد ساده هستند و اگر شما مي‌خواهيد قبل از مراسم عروسي خود جشن کوچک بگيريد و تعداد افراد کمي را دعوت کنيد مي توانيد از سالن اين محضر ها استفاده کنيد که بسياري از اين سالن ها خود داراي سفره و بسياري از وسايل  هستند اما برخي از سالن هاي محضر ها هيچ گونه امکاناتي ندارند و شما خود بايد اقدام به تهيه  وسايل مربوط کنيد. پس اگر ميخواهيد سفره عقد ساده بسيار کوچک را تدارک ببينيد ابتدا سالن محضرخانه مربوطه را چک کنيد تا اگر کمي و کسري وجود دارد بتوانيد آن را رفع کردو يا اگر چيده شده توسط آن محضر خانه با سليقه شما جور در نمي آيد شما و وسايلي که ميخواهيد آن سفره را با آن تزئين کنيد را خود به سليقه خود تهيه کنيد. اگر شما ميخواهيد جشن سفره عقد ساده مفصل را برگزار کنيد در اينجا شما بايد هزينه هاي بيشتري را متحمل شده و علاوه بر تهيه و وسايل مربوطه آن بايد هزينه هايي مانند عاقد و.. را نيز بپردازيد.

حال نوبت به آن مي رسد که شما به چه چيز هايي براي روز تان نيازداريد؟وبايد چه وسايلي را تهيه کنيد. اگر شما ميخواهيد جشن سفره عقد ساده بگيريد بايد در ابتداي کار اقدام به تهيه ي لباس مورد نظر براي عروس و داماد کنيد. اصولا خانوم ها خاهان لباس سفيد و بلند براي مراسم شان هستند و يا برخي ها لباس هاي شيري و يا کرم را براي مراسم سفره عقد ساده انتخاب ميکنند که با لباس عروسي شان يک شکل نشود. در اينجا سليقه خود شخص عروس مهم است و بايد ببينيد که چه لباسي را با چه سبکي انتخاب ميکند اما اصولا از لباس هاي تيره در اين روز استفاده نمي شود. براي داماد ها نيز کت شلوار و يا لباس رسمي مناسب است و از لباس هاي اسپورت در اين روز استفاده نمي شود. اما اگر شما مراسمي بسيار کوچک داخل سالن محضر و يا خانه خود خود ميخواهيد برگزار کنيد بايد لباس هايي بسيار معمولي تر را تهيه کنيد اما در عين حال زيبا. مثلا عروس ها ميتوانند از مانتو سفيد و يا پيرهن هاي بلند ساده زيبا سفيد استفاده کنند و داماد ها از پيرهن و کت تک. پس انتخاب لباس زيبا براي شما بايد در اولويت قرار بگيريد. در قدم بعدي شما بايد ليستي از مهمان هايي که ميخواهيد در مجلستان حضور پيدا کنندرا تهيه کنيد و بر اساس آن اقدام به تهيه‌ي شيريني و وسايل ديگر پذيرايي کنيد.


در قدم بعدي بايد به دنبال وسايل مورد نياز سفره عقد ساده که شامل :آيينه و شمعدان، قرآن، شمع، نقل ونبات، عسل، گل، حلقه و جاحلقه اي و اسپندو وسايل تزئيني براي سفره عقد ساده باشيد و تمام تلاشتان را بکنيد که وسايلي بسيار زيبا و تزئيني و در حد امکان از رنگ هاي روشن که نمايانگر مراسم ازدواج و شادي هستند استفاده کنيد. از طرفي اگر ميخواهيد عقد اصلي تان را انجام دهيد و آن را ثبت کنيد داشتن شناسنامه زوجين و برگه آزمايش و وجود پدر دختر الزامي است و سعي کنيد مدارکتان را از قبل تهيه کنيد که آن روز دچار مشکل نشويد.

اميدواريم مطالب گفته شده سودمند واقع شده باشد .

4.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (3 رای)

حتما ببینید

مراسم عروسی

مراسم عروسی تا به حال به اين فکر کرده ايد که در طول عمرتان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *